آخرین بروزرسانی: 31 خرداد 1394 

یوگا مه نو محفلی برای دوستداران یوگاست که بدون وابستگی به سازمانی خاص و حدالامکان بی غرضانه به تحقیق و پژوهش در مورد یوگا خواهد پرداخت و مصمم است با سرلوحه قرار دادن کیفیت، مطالب منحصر به فرد و تحقیق شده را در اختیار خوانندگان قرار دهد. بنابراین ممکن است در اوایل  امر به روز رسانی سایت با فواصل طولانی مدتی همراه باشد. 

تنها مطالبی که دارای ویژگی های زیر باشند در یوگا مه نو منتشر خواهند شد:

1- منحصر به فرد باشند یعنی که در جایی دیگر منتشر نشده باشند و همچنین هیچ قسمتی از آن ها کپی برداری خط به خط از سایت ها و کتاب های دیگر نباشند.

2- در نوشتن آن ها از منابع معتبر استفاده شده باشد و دقت شود که حق تکثیر منابع رعایت شده باشند.

3- از آنجائیکه برخی مطالب یوگا به شکل نمادین بیان شده اند با گذشت زمان با خرافات آمیخته گشته اند، بنابراین مطالبی که به این شکل می باشند به منظور قرار گرفتن در سایت نیازمند منابع معتبر متعدد می باشند و به منظور کاهش سردرگرمی خوانندگان با حساسیت بیشتری آماده خواهند شد. 

لینک هایی که در قسمت پیوندها قرار داده می شوند شامل سایت ها و وبلاگ های مرتبط با یوگا هستند که مطالبی مفید در زمینه یوگا و به صورت منحصر به فرد منتشر می کنند همچنین در یکسال گذشته فعال می باشند. چنانچه لینک دیگری متعلق به خودتان یا شخص دیگری واجد این شرایط باشد معرفی نمایید تا در قسمت پیوندها قرار گیرند. البته در صورتی که پیوندها فعالیتی نداشته باشند امکان حذفشان هست.

تلاش داریم تا مطالب را از منابع معتبر جمع آوری کنیم و یا بعد از بازبینی کامل منتشر کنیم با این وجود انجام خودسرانه و بدون تحقیق تمرینات یوگا ممکن است آسیب هایی را به همراه آورد و همچنین ممکن است به دلیل شرایط خاص جسمانی شما همچون بیماری یا امراضی خاص نیاز به مشورت با پزشک باشد بنابراین یوگا مه نو علی رغم بکارگیری دقت فراوان در مورد صحت منابع و توضیح لازم در مورد تمرینات هیچ مسئولیتی را در رابطه با آسیب های ناشی از تمرینات و همچنین نامعتبر بودن منابع نمی پذیرد. (در نظر داریم در آینده مطالب را از نظر محتوا درجه بندی کنیم تا خطاهای ذکر شده به حداقل برسد.)   

همچنین مسئولیت مطالب نوشته شده در پیوندها و قسمت نظرات با نویسندگان آنهاست و مورد تائید یا رد یوگا مه نو نمی باشد.

استفاده از مطالب یوگا مه نو با ذکر منبع آزاد می باشد. 

چنانچه مایل به استفاده از کل مطلب باشید ترجیحا از فایل های پی دی اف که در انتهای هر مطلب قرار می گیرند استفاده کنید چرا که بعضی توضیحات و پاورقی ها در مطالب سایت نوشته نمی شوند.

لازم به ذکر است در مواردی ممکن است حق تکثیر مطلبی علی رغم انتشار در یوگا مه نو در اختیار شخص دیگری باشد که نیازمند اجازه از آن شخص خواهد بود (در این موارد توضیح لازم در بخش همان مطلب داده خواهد شد.)

هیچ سایتی خالی از ایراد نیست بنابراین تقاضا داریم نظرات، پیشنهادات و همچنین کاستی هایمان را به ما گوش زد کنید تا کامل تر شویم.